COVID-19/ Familja mbretërore, e para që do të marrë vaksinën

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, Elizabeth II do të marrë vaksinën e Pfizer-BioNTech kundër Covid-19 në javët e ardhshme, një ilaç i aprovuar nga autoritetet shëndetësore britanike.
Sipas mediave lokale, mbretëresha Elisabetë dhe bashkëshorti i saj, Princi Philip, do të vaksinohen si përparësi për shkak të moshës së tyre dhe jo si trajtim preferencial.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.