Boston bën histori, zgjedh kryetaren e parë grua

Michelle Wu do të jetë kryetarja e re e bashkisë së Bostonit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo është gruaja e parë në histori që merr këtë post, si dhe e para aziatike-amerikane. Wu fitoi zgjedhjet duke mundur rivalen Annissa Essaibi.

36-vjeçarja merr detyrën nga Marthy Walsh, i cili është emëruar Sekretar i Punës nga administrata Biden. 

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.