Bombardimet në Kharkiv, 4 të vrarë dhe 7 të plagosur 

Të paktën katër persona janë vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur si pasojë e granatimeve në zonën e Kharkiv, sipas Oleh Syniehubov, kreu i administratës ushtarake rajonale.

Në një mesazh të postuar në kanalin e tij Telegram të enjten, Syniehubov u kërkoi banorëve të qëndrojnë në strehimore gjatë shkëmbimeve të vazhdueshme të zjarrit midis forcave ukrainase dhe ruse.

“Luftime më intensive po ndodhin në rajonin e Izium. Forcat ruse po përpiqen të përmirësojnë pozicionet e tyre strategjike në zonën e Izium dhe të rinovojnë ofensivën e tyre në Sloviansk”, tha ai.

Syniehubov shtoi se shumë qytete të tjera janë granatuar në 24 orët e fundit, duke përfshirë Pyatyhatky, Balakliya, Tsyrkuny dhe zonën Chuhuyiv.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.