Bolivi/ Plas grushti në Parlament, sherr mes deputetëve

Një incident i rëndë ka ndodhur gjatë një seance parlamentare të mbajtur në Bolivi.

Debati ka përshkallëzuar në përdorimin e dhunës fizike, ku deputetë të opozitës grushtohen me ata të mazhorancës.

E gjitha filloi pas debatit të ashpër për arrestimet e ish-zyrtarëve të lartë të qeverisë Jeannine Anez.

Disa nga deputetët, e cilësuan aktin e ish-zyrtarëve të arrestuar si puç shteti, për të rrëzuar ish-presidentin Evo Morales.

Por dy politikanë të tjerë, teksa dëgjuan këto deklarata, e humbën durimin dhe nisën të përleshen me deputetët e tjerë.

Pamjet e këtij momenti janë bërë virale në rrjete sociale, ndërsa shumica e qytetarëve e kanë dënuar aktin e demonstruar nga përfaqësuesit e tyre në Kuvend.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.