Belgjika shtrëngon masat anti-Covid

Belgjika njoftoi të mërkurën një bllokim të pjesshëm prej katër javësh.

Pas rritjes së rasteve me Covid-19, vendi vendosi kufizime të reja, duke mbyllur shkollat, parukerit dhe dyqanet jo thelbësore. Masat do të hyjnë në fuqi të shtunën dhe do të zgjasin deri me 19 Prill.

Belgjika ka regjistruar 842,775 raste dhe 22,763 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.