A do të zhvillohet Eurovizioni 2021? Organizatorët zbulojnë planin

Organizatorët e Eurovizion kanë bërë të ditur se kompeticioni do të zhvillohet këtë vit.

Sipas informacioneve, Eurovizioni do të mbahet në datat 18, 20 dhe 22 maj. Por, ndryshe nga herët e tjera, këtë vit do të ketë një formë shumë të ndryshme nga herët e tjera.

Festivali do të organizohet në qytetin Holandez të Roterdamit. Skenari B përfshin organizimin e një eventi ku mbahet distanca sociale ndërsa artistët interpretojnë në qytet.

“Qëllimi ynë kryesor është të marrim 41 artistë në Roterdam, të interpretojnë të gjithë në të njëjtën skenë dhe të mirëpresim gazetarët për ta mbuluar kompeticionin,” tha në një deklaratë Sietse Bakker, një nga producentit.

Gjatë eventit do të ndiqen masa të ashpra për respektimin e rregullave të koronavirusit.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.