Zjarr në Lalëz, digjet një sipërfaqe e madhe me shkurre dhe barishte

Një vatër zjarri është regjistruar sot në Lalëz. Mësohet se nga flakët janë djegur sipërfaqe me shkurre dhe barishte, që janë karakteristikë e kësaj zone.

Deri më tani nuk dihet nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm, ndërkohë që forcat e zjarrfikëses po punojnë për shuarjen e flakëve, që vijojnë të jenë aktive.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.