Zjarr i madh në Nikël, zjarrfikësit në betejë me flakët

Një zjarr i madh ka përfshirë disa fshatra në njësinë administrative Nikël në Krujë.

Si pasojë e zjarrit po digjen sipërfaqe me pyje te ulëta, shkurre dhe pemë.

Për shuarjen dhe neutralizimin e flakëve kanë ndërhyrë zjarrfikësit e Krujës të cilët po përpiqen të lokalizojnë flakët.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.