Yuri Kim reagon për vrasjen e oficerit të policisë: Autorët para drejtësisë

Ambasadorja e SHBA-së. Yuri Kim shprehu ngushëllimet më të thella për humbjen e oficerit të policisë Saimir Hoxha i cili mbeti i vrarë në krye të detyrës.

:Ngushëllimet më të thella familjes dhe kolegëve të oficerit të Policisë së Shtetit Shqiptar, i cili u vra në krye të detyrës. Policia dhe reaguesit e tjerë të parë përballen me rrezik në emër të të gjithë qytetarëve, dhe ne jemi mirënjohës për heroizmin e tyre. Shpresojmë që autorët të dalin para drejtësisë.”, shkruan Kim.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.