Vrasja e Klodian Rashës, shpallet akuza zyrtare ndaj policit

Shpallet akuza zyrtare ndaj efektivit të policisë, që qëlloi për vdekje me armë zjarri të riun Klodian Rasha.

Përmes një njoftimi zyrtar, prokuroria ka bërë të ditur se, Nevaldo Hajdaraj akuzohet për “vrasje me dashje” dhe rrezikon deri në 20 vite burg.

Sipas saj, filmimi i sekuestruar jep një tablo të qartë të vrasjes. Më tej, njoftohet se “arma e gjetur në pellgun e ujit ka mbetur ende e paidentifikuar”.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.