U kap me 21 kg kokainë, dënohet me 5 vite burg 23-vjeçari shqiptar në Itali

Një 23-vjeçar shqiptar është dënuar me 5 vite burg pasi u kap me 21 kg kokainë. Arrestimi i tij ndodhi nëntorin e vitit të kaluar në Friuli Venezia Giulia, në Udine të Italisë.

Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet M.D.

Siç raportojnë mediat italiane, shqiptari u ndalua nga policia teksa udhëtonte me një makinë, ku u gjet dhe sasia e drogës. Tashmë shqiptari do të vuaj dënimin për trafik droge.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.