Tërmeti 4.8 ballë shkund Shqipërinë. Ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i fortë është regjistruar këtë mbrëmje në Shqipëri.

EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter dhe epiqendra e tij u regjistrua 12 km. nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, përfshirë dhe Tiranën.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.