Tensionet në veri të Kosovës, reagon Nikolla: Dhuna është e dënueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka reaguar për tensionet në veri të Kosovës. Nikolla ka dënuar dhunën ndaj policisë së Kosovës dhe EULEX-it, ndërsa thekson se autoritetet e Kosovës janë treguar të përgjegjshme. Ajo u bën thirrje autoriteteve serbe të përmbahen dhe të kontribuojnë që situata të mos përshkallëzohet.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.