Tension para Kryeministrisë, protestuesit i vënë flakën pemës së Krishtlindjes (Foto)

Protestuesit për vrasjen e Klodian Rashës, pasi tentuan ta rrëzonin e me sa duket nuk mundën, në këto momente i kanë vënë flakën pemës së Krishtlindjes, e vendosur para derës hyrëse të godinës qeveritare.

Protestuesit shfaqen të irrituar dhe mes turmës dëgjohen thirrjet: “Poshtë diktatura”, “hiqini kapelet” drejtuar policëve.
Vetëm pak minuta më pas, ata kanë rrëzuar pemën, dhe kanë vijuar të gjuajnë në drejtim të policisë me sende të forta.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.