Sondazhi/ Ç’mendojnë shqiptarët për vaksinimin dhe vaksinën ruse

Shumica e qytetarëve besojnë te vaksinat ruse, nga të cilat vendi ynë ka marrë 10 mijë doza si dhuratë nga princi i Emirateve të Bashkuara Arabe.

Në sondazhin e Piepolit, të transmetuar mbrëmjen e sotme në “Report tv”, 58% e tyre kanë votuar për ta bërë vaksinën “Sputnik” dhe vetëm 7% presin një përgjigje nga EMA, Agjencia Evropiane që autorizon vaksinat.

Interesant është fakti se 20% e qytetarëve janë kundër çdo lloj vaksine, e ndërsa 14% të pavendosur.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.