VIDEO/ Rekord, 306 fluturime për finalen Roma-Feyenoord

306 fluturime me mbi 20 mijë pasagjerë janë procesuar në 48 orë në aeroportin “Nënë Tereza në Rinas.

Ndërsa ndau në rrjetet sociale një video nga atmosfera në aeroportin e Rinasit, Kryeministri Edi Rama tha se mbresat e shprehura nga UEFA janë të shkëlqyera, pas shqetësimit se mund të kishte probleme nga mbingarkesa e jashtëzakonshme.

“Fluturime rekord në aeroportin “Nënë Tereza”, ku janë procesuar mbi 20 mijë vizitorë në më pak se 48 orë dhe ku mbresat e shprehura nga UEFA janë të shkëlqyera, pas shqetësimit se mund të kishte probleme nga mbingarkesa e jashtëzakonshme”, u shpreh Rama.

Shqipëria pret për herë të parë në historinë e vet një finale të kompeticioneve europiane, siç është kjo UEFA Conference League ku “Roma” – “Feyenoord” do të përballen sonte në stadiumin “Air Albania”.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.