Rama mes të ftuarve VIP në finalen e Conference League

Në stadiumin ”Air Albania” 800 të ftuar VIP të UEFA-s, rreth orës 20:00 do të hyjnë nga pjesa ballore për të ndjekur finalen e madhe të UEFA Conference League.

Mes të ftuarve VIP janë drejtues të 55 vendeve të futbollit dhe personalitete të ndryshme.

Ndërkohë, zyra e shtypit të kryeministrit Edi Rama, ka konfirmuar prezencën e tij në stadium,ndërsa nuk dihet nëse presidenti Ilir Meta do të jetë i pranishëm për të parë ndeshjen nga afër.

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se janë akredituar më shumë se 300 gazetarë që do të komentojnë këtë finale, një nga më të rëndësishmet, e cila luhet për herë të parë në Shqipëri.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.