Protestuesit nuk ndalen, digjet edhe pema e Vitit të Ri në sheshin ”Skënderbej”

Protestuesit kanë vijuar protestën për vrasjen e Klodian Rashës deri në sheshin ”Skënderbej”.

Kësaj radhe ata janë kapur me pemën e Vitit të Ri në shesh duke i hequr zbukurimet dhe duke i vënë flakën. Ata fillimisht kanë kapur dritat duke ia hequr pemës ndërkohë vetë pemën nuk e kanë rrëzuar dhe kanë ndezur një zjarr poshtë saj.

Më parë protestuesit sulmuan Kryeministrinë, Ministrinë e Brendshme si dhe godinën e Bashkisë së Tiranës si revoltë ndaj aktit të djeshëm për vrasjen e Klodian Rashës nga një efektiv policie në mesnatë në Laprakë të Tiranës.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.