Protestat për Klodian Rashën/ Gjykata lë në burg 3 protestues dhe 5 të tjerë në arrest shtëpie

Gjykata e Tiranës ka dhënë masat e arrestit për disa protestues të arrestuar për protestën e dytë dhe të tretë për vrasjen e Klodian Rashës.

Në burg janë lënë vetëm 3 protestues, teksa 5 të tjerë janë në arrest shtëpie.

Po ashtu 9 prej të arrestuarve janë liruar në detyrim paraqitje gjithashtu janë edhe 30 të tjerë që priten të dalin nesër para Gjykatës për masën e sigurisë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.