PROTESTAT/ Ambasada britanike: Mbështesim tubimet paqësore, të hetohen…

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë, ka ndjekur zhvillimet me protestat dhe raportimet për ndalimin e disa aktivistëve në Shqipëri, duke reaguar në lidhje me ndalimin e disa aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit nga policia.

Në reagimin e saj, ambasada britanike thekson se mbështet çdo tubim paqësor, ndërsa shton se duhet që të bëhen hetime për çdo pretendim për përdorim të dhunës.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.