Protestë ndryshe në Durrës, të rinjtë përqafohen me policët (video)

Ndryshe nga mbrëmja e kaluar, ku pati dhunë e dëme në objekte publike, sot është parë një protestë ndryshe në Durrës, ku qindra të rinj kanë marshuar rrugëve të qytetit në shenjë revolte ndaj vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha.

Të rinjtë që kanë ndaluar para Drejtorisë së Policisë Durrës dhe janë ulur në rrugë kanë deklaruar se janë aty për protestë paqësore.

Madje, në një gjest të pazakontë, ata janë përshëndetur dhe përqafuar me efektivët e policisë të bërë gardh para institucionit.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.