Presidenti Meta, mesazh ngushëllimi për vdekjen e ish-presidentit francez

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e ish-presidentit francez, Valéry Giscard d’Estaing:

Ngushëllimet e mia për popullin francez, që me vdekjen e Valéry Giscard d’Estaing, humbi një politikan të madh, një President vizionar dhe një luftëtar të palodhur, për një Evropë të bashkuar!

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.