“Poshtë diktatura”/ Qindra protestues sërish në shesh, thyhen xhamat e Ministrisë së Financave

Nga Kryeministria, protestuesit janë zhvendosur drejt Drejtorisë së Policisë.

Ndërsa mbajnë në duar postera ku kërkojmë drejtësi për Klodianin, ata thërrasin njëzëri “Poshtë diktatura” dhe “Rama ik”.

Disa të rinj thyejnë grilat e dritareve të Ministrisë së Ekonomisë. Po ashtu, kanë shkulur edhe tabelat e sinjalistikave në rrugën “Myslym Shyri” në kryeqytet.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.