Policia mësyn për drogë, dy ‘kopshtarët’ arratisen pyjeve

Dy parcela me bimë kanabisi janë zbuluar nga policia e Shkodrës në Velipojë.

Në kuadër të dy operacioneve të koduar “Vilu” dhe “Obot” janë shpallur në kërkim dy autorët e dyshuar, të cilët, për shkak të terrenit të pyllëzuar, kanë mundur të largohen nga vendet ku kultivonin bimë narkotike.

Policia njoftoi se parcelat e kanabisit janë asgjësuar me djegie.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.