Pas 10 ditësh e shtruar tek Infektivi, pedagodia nga Vlora humb betejën me COVID-19

COVID-19 ka marrë një tjetër jetë në rradhët e arsimit të lartë. Bëhet fjalë për ish-pedagogen në Universitetin e Vlorës, Dafina Brokaj.

Ajo prej 10 ditësh ishte e shtruar në një prej spitaleve COVID-19 në Tiranë, por nuk ka arritur që të mbijetojë dot.

Brokaj ka qenë pedagoge si dhe  ish-drejtoreshë e Qytezës Studenti në Vlorë.

Ajo ka punuar edhe në disa shkolla jo-publike.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.