SHBA/ Një tjetër mjeke shqiptare bën vaksinën kundër COVID-19

Mjekja infeksioniste në SHBA, Irida Molla ka bërë sot vaksinën ndaj COVID-19. Në një foto të publikuar, Molla thotë se është e lumtur që sot arriti të vaksinohet.

Mjekja shqiptare, e cila ka shërbyer gjatë gjithë pandemisë për pacientët në shtetin e Connecticut, thekson se kjo është një arritje e jashtëzakonshme për shkencën dhe njerëzimit.

STATUSI NGA IRIDA MOLLA

Mirënjohëse që sot që kemi mundur të vaksinohemi kundër COVID-19.

Fakti që kemi arritur deri në këtë pikë, që të kemi vaksina të sigurta dhe efektive kundër kësaj sëmundjeje, është absolutisht i jashtëzakonshëm dhe një arritje e mahnitshme për shkencën dhe njerëzimin.

Mezi presim që shumë e shumë të tjerë të na bashkohen në javët dhe muajt e ardhshëm!

Shpresojmë se ky do të jetë fillimi i fundit të kësaj pandemie!

#crushcovid # vaksinuar # të gjitha ndjenjat

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.