Mbërrijnë edhe 117,000 doza të vaksinës “Pfizer”

Mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit si pjesë e kontratës me “Pfizer” kanë mbërritur 117 mijë doza vaksine.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u bën thirrje qytetarëve që të shkojnë të vaksinohen për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

“Sapo mbërritën 117,000 doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë prej 500 mijë dozash që do të vijnë brenda vitit.

2,379,960 vaksina kanë mbërritur deri tani, për të vijuar vaksinimin anticovid, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve.

Jemi të vendosur të garantojmë vaksinat falas për çdo qytetar, deri në fund të përballjes me pandeminë” shkruan Manastirliu.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.