“Lamtumirë usta”/ Rama për Pirro Manin: Pa të kultura dhe historia e artit do të ishin …

Kryeministri Rama ka postuar një mesazh tejet prekës kushtuar ndarjes nga jeta të aktorit të njohur dhe regjisorit Pirro Mani.

Rama e quan ustain më të madh të skenës kombëtare teatrore.

“LAMTUMIRË USTA!

Pirro Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore. Pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër. U prehtë në paqe dhe ngushëllime familjes”, shkruan Rama.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.