Kualifikimi i 28 kandidatëve të BKH, Soreca: BE vazhdon të mbështesë SPAK

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka përshëndetur kualifikimin e 28 kandidatëve si hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Në një shënim në rrjetet sociale, Soreca u uron suksese kandidatëve, ndërsa shton se BE vazhdon të mbështesë SPAK.

“Ne mirëpresim përfundimin e procesit të verifikimit për kandidatët e parë për hetuesit BKH. Urime grave dhe burrave që e përfunduan me sukses! Tani do të fillojnë trajnim të specializuar. BE vazhdon të mbështesë SPAK”,- shkruan ambasadori.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.