Kryemadhi mungoi në takim, ambasadori i BE-së: Pse e refuzoi ftesën

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ambasadorja franceze Elisabeth Barsacq dhe ambasadorin gjerman Peter Zingraf ndodhen sot në Elbasan, ku në fokus do të jetë mbarëvajtja për zgjedhjet e 25 prillit.

Soreca tha se ai është në kontakt të ngushtë edhe me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe se mungesa e saj këtu vjen si pasojë e angazhimit të saj në fushatën e elektorale.

“Ne i kërkuam të kishim takim me të gjitha partitë, por fatkeqësisht Kryemadhi që është udhëheqja dhe në krye të listës është duke bërë fushatë në pjesën tjetër të vendit, por jemi në raport të ngushtë, dëgjojmë shqetësimet e tyre, por le të mos lexojmë atë që nuk është”, tha Soreca.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.