Klubet ruse apelojnë në CAS përjashtimin nga kompeticionet europiane

Pas nisjes së pushtimit të Ukrainës nga Rusia, UEFA përjashtoi klubet ruse nga pjesëmarrja në kompeticionet evropiane, siç janë Champions, Europa dhe Conference League 2022-2023.

Gjendur në këtë situata nga ana e klubeve ruse, këtë të premte kanë apeluar vendimin e UEFA-s në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS), ose të paktën kështu bëri me dije klubi i CSKA Moscow në kanalet e saj zyrtare.

“Klubi ynë së bashku me tre të tjerë nga liga kryesore synojmë të marrim pjesë në garat e Europës.”-deklaroi CSKA Moscow.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.