Kazanit të mbeturinave i vihet zjarri në mes të Tiranës

Përpos temperaturave të larta, në vend nuk mungojnë as zjarrvëniet e qëllimshme.

Pasditen e kësaj të enjteje, një kazani mbeturinash i është vënë zjarri në mes të Tiranës.

Ngjarja ka ndodhur te Rruga e Kavajës, një nga rrugët më të frekuentuara të kryeqytetit.

Siç mund ta shihni dhe nga fotoja e siguruar nga ‘StraTirana’, tymi shkon në qiell të hapur. Rreziku për qytetarët është i madh, pasi në të mund të digjen shumë mbetje të dëmshme për shëndetin dhe burim sëmundjesh.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.