ITALI/Bien shifrat, 21 mijë e 52 të infektuar dhe 662 viktima

Italia, këtë ditë të parë të fundjavës, e ka filluar me një rënie të shifrave nga COVID-19.

21 mijë e 52 të infektuar janë regjistruar së fundmi nga rreth 195 mijë testime në gjithë vendin.

Po ashtu, 662 pacientë humbën jetën këtë të shtunë, ndërkohë që kujtojmë se dje vendi fqinj përtej Adriatikut regjistronte mbi 24 mijë të infektuar dhe mbi 800 viktima.

Lajm i mirë është se u regjistruan plot 23 mijë e 923 qytetarë që janë shëruar nga COVID-19.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.