Tiranë/ Pranga dy grave për kontrabandë ilaçesh

Dy gra janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen për “Kontrabanda me mallra të tjera”, “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Shkelja e të drejtave të pronësisë industriale”.

Në pranga ka rënë J.Dh., 40 vjeçe dhe G. P., 29 vjeçe.

Gjatë kontrollit në një subjekt farmaceutik dhe në banesën e shtetases J. Dh., u gjetën dhe u sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, medikamente të ndryshme mjekësore, me vlerë të konsiderueshme monetare.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.