I ulur mes bulevardin te vizat e bardha, çfarë thotë protestuesi që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve

Policia ka zgjedhur që të shpërndajë turmën e protestuesve ditën e sotme me gaz lotsjellës si dhe duke hedhur ujë me presion mbi to.

Njëri prej tyre ka vendosur që të qëndrojë tek vizat e bardha, para efektivëve, ndërkohë që para mediave është shprehur se në këtë vend nuk ka demokraci.

“Nuk më duhet nëse ik Rama apo rri Rama! Motrën ku ta ketë e kush vjen apo Basha se ua q* motrën dhe atyre. Më qytetar e di cila është ulu këtu tek vijat e bardha që mos të pengosh as qytetarët që duan të shkojnë në shtëpi apo tek punët e veta. Të vijnë të gjithë qytetarët këtu që nuk ka as qeveri as p* motre që të më marrë mua votën. Doni demokraci vota e një qytetari është e barabartë si në Kukës, si në Vlorë, si në Fier njëlloj. Kjo është demokraci. Këto janë rob q*ma dhe këto kujtojnë se kanë pasur të bëjnë me dele deri tani”, tha ai për mediat informative.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.