Hazard nuk dorëzohet, ka një mesazh të qartë për të gjithë

Eden Hazard siguron se të luajë për Real Madridin ka qenë gjithmonë ëndrra e tij dhe se, pas tre sezoneve të goditura nga dëmtimet, ai dëshiron të tregojë vlerën e tij në dy vitet e fundit të kontratës së tij në Estadio Santiago Bernabeu.

Hazard u nënshkrua në vitin 2019 për një tarifë rekord klubi nga Chelsea, megjithatë karriera e belgut në Real Madrid nuk ka marrë kurrë ngritje, pasi dëmtimet e kanë kufizuar atë në vetëm 66 paraqitje.

“Trajneri e di që kam ende dy vite këtu”, tha Hazard në një intervistë për gazetën belge “Het Laatste Nieuws”.

“Tre vitet e para nuk kanë shkuar mirë. Unë dua t’u tregoj të gjithëve se çfarë mund të bëj. Jam duke u fokusuar në të shtunën, finalja e Champions League kundër Liverpool, dhe vazhdoj përgatitjen time për sezonin që po vjen.”

31-vjeçari u pyet gjithashtu se si ndihet për përfaqësimin e simbolit të Real Madridit, diçka për të cilën ai kishte deklaruar publikisht dashurinë.

“Unë jam ende në ëndrrën time, gjithmonë e kam ëndërruar këtë”, u përgjigj Hazard.

“Qëllimi im i jetës ka qenë të luaj këtu. Familja ime ka qenë gjithmonë e lumtur këtu, edhe tani ata janë.”

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.