Goli i Bajramit nuk mjafton, Roma i merr tre pikët Empolit

Roma arriti të marrë fitoren e dytë radhazi në kampionat dhe konfirmon formën e mirë që po kalon, ndërkohë Empolit i shkon në 6 numri i ndeshjeve pa fitore.

Kjo fitore e ndihmon më shumë Romën për të arritur një vend në zonën “Champions”. Gara është e fortë, por ekipi i Murinjos tregoi dhe një herë forcë në kampionat.

Nga ana tjetër Empoli ka humbur shkëlqimin që kishte në startin e këtij sezoni. Nedim Bajrami, edhe pse shënoi një gol të bukur nga distanca, sërish nuk i mjaftoi ekipit të tij për të shmangur humbjen.

REZULTATI: EMPOLI-ROMA 2-4

55′ Pinamonti, 72′ Bajrami / 25’Abraham, 33′ Mançini, 35′ Oliveira, 37′ Zaniolo

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.