Gjykata e Lartë ‘rrëzon’ Aldo Baren, ish-kreu i bandës së Lushnjes do të qëndrojë në burg përjetë

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimin për dënimin me burg të përjetshëm për ish-kreun e bandës famëkeqe të Lushnjes, Aldo Baren.

Aldo Bare prej vitesh po vuan dënimin me burg përjetë në burgun e sigurisë së lartë në Peqin, teksa kërkon t’i shpëtojë këtij dënimi maksimal.

Aldo Bare është një ndër emrat me të njohur të krimit dhe është dënuar për krime të rënda të kryera në kuadër të bandës që krijoi dhe drejtoi për vite me radhë duke terrorizuar Lushnjen.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.