Vendimi/ Gjykata izolon në qeli vrasësin e 8-vjeçarit Mateo

Gjykata e Fierit caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për Klodian Çalamanin, vrasësin e 8-vjeçarit Mateo.

Trupi gjykues e dha vendimin gjatë seancës pa praninë e Çalamanit dhe dëshmia e tij është marrë në ambientet e komisariatit të Fierit, për shkak të pranisë së madhe të të afërmve të Mateos dhe qytetarëve fierakë përpara Gjykatës.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.