Fundjavë e ‘përvëluar’/ Ja kur do freskohet moti

Ndoshta as brigjet detare nuk do të mund të freskojnë pushuesit gjatë kësaj fundjave.

Vala e të nxehtit që ka mbërthyer vendin prej më shumë se 10 ditësh, sot dhe nesër arrin kulmin, me termometrin që ngjitet mbi 40°C.

Edhe java tjetër vijon e nxehtë me vlera termike mbi 38°C dhe vetëm pas datës 7 korrik moti pritet të freskohet ndjeshëm në territor, freskim që mund të sjelle edhe reshje.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.