Finalja e parë në historinë e Ligës së Konferencës, UEFA falënderon Tiranën 

Finalja e parë e Ligës së Konferencën e luajtur në Tiranë mund të quhet një sukses, me festën përgjatë qytetit që nisi disa ditë para dhe që u mbyll me kurorëzimin e Romës, pasi mundi Fejnordin me shifrat minimale 1-0.

Për këtë finale nuk kanë munguar dhe lëvdatat nga UEFA, e cila me anë të një postim në faqen e saj zyrtare në “Twitter”.

“Çfarë nate në Tiranë! Faleminderit që vutë në skenë finalen e parë të Ligës së Konferencës”, shkruante UEFA.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.