Fier, arrestohen dy shtetas në kërkim

Policia e Fierit ka kapur ditën e sotme dy shtetas të shpallur në kërkim prej disa ditësh.
44 vjeçari me inicialet Z.B, banues në Peqin, Elbasan është arrestuar nga policia e Fierit për veprën vepanle “Vjedhje” ndërsa shtetasi tjetër me inicialet S.H, 36 vjeç është ndaluar dhe arrestuar nga policia për veprën penale “Dhunë në familje”.

Njoftimi i plotë:
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:

Z. B., 44 vjeç, banues në Peqin, Elbasan.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, me vendimin e datës 23.11.2019, ka caktuar masën e sigurisë ”Arrest në burg” për veprën penale “Vjedhje”.

Gjithashtu, në vijim të punës për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, kapën dhe ndaluan shtetasin:

S. H., 36 vjeç, banues në Kutë, Mallakastër.

Kapja dhe ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 25.11.2020, ka vendosur masë sigurie “Arrest me burg” për veprën penale “Dhunë në familje”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.