Euro 2020/ Turqi-Itali, kampionati “hapet” me Ermal Metën

Gjithçka është gati për Euro 2020, teksa ndeshja e parë që do të zhvillohet do të jetë Turqi-Itali.

Televizioni prestigjioz italian Sky Sport e ka shoqëruar hapjen e Kampionatit Europian më 11 qershor me këngën e re të këngëtarit shqiptar Ermal Meta.

“Uno”, është kënga e albumit të fundit “Tribu Urbana” dhe është një udhëti fjalësh e muzike që nis ‘nga rrugicat e Athinës’ deri në çdo fushë futbolli ku nuk është e thënë të jesh i famshëm për të luajtur. Mjafton dëshira për ta bërë këtë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.