Ekstradohet shqiptari i kapur në Athinë, akuzohet për pengmarrje

Një 29-vjeçar shqiptar është arrestuar në Athinë, për llogari të drejtësisë shqiptare, pasi akuzohet për “rrëmbim personi me qëllim dhënie të një shume parash në këmbim të lirimit”.

B.Xh., lindur në Burrel, u ekstradua nga Interpol Tirana, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar po nga Interpol Tirana.

Ai akuzohet se, në bashkëpunim me një person tjetër, ka rrëmbyer në qytetin e Sarandës, në vitin 2019, shtetasin me inicialet B. Z. dhe e ka mbajtur peng në Fushë-Krujë. Rrëmbyesit i kërkuan familjes së personit të rrëmbyer 4000 euro për lirimin e pengut.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.