Protesta/ Berisha: Ja pse i kërkova turmës të vinte te selia

Pas pamjeve ku duket që i bën shenjë turmës së mbështetësve të tij në protestën e 8 janarit, ish-kryeministri Sali Berisha e ka sqaruar këtë moment pasi ka dalë sot nga Prokuroria e Tiranës.

Ai pohoi për mediat se kishte ftuar demokratët të hynin brenda në oborrin e PD-së, pasi disa ishin ende në rrugë. Kjo, sipas tij, ka qenë shenja e vetme që ka bërë.

“Për çfarë bëra unë me dorë? U thoja të vinin, të hynin se ishin në rrugë. Ata duhet të bashkoheshin të vinin brenda, se i ndante gardhi dhe dera. Pe ti me ndonjë tra në krah. Kishte vetëm me shkallë, por jo me tra”, tha Berisha.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.