Digjen mbetjet urbane në Fier, tymi toksik përhapet mbi banesa e biznese

Plehrat dhe mbeturinat digjen në fushën e mbetjeve urbane në Mbrostar të Fierit.

Tymi toksik po kthehet në shqetësim për banorët pasi po përhapet favorizuar nga era.

Ndërkohë për të shuar flakët po punon Bashkia dhe zjarrfikëset e Fierit, Patosit e Roskovecit.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.