Covid-19/ 17 qytetarë të infektuar dhe 0 humbje jete në 24 orë

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 395 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 17 qytetarë, në Bashkitë: 

8 në Tiranë, nga 2 qytetarë në Shkodër, Lushnje, Tepelenë, Berat, 1 në Elbasan.

Janë 139 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 1 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 6 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,513 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 1 Dhjetor 2022)

Raste të reja ditore 17
Të shëruar në 24 orë 6
Të shtruar në spitale 1
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 395

Testime totale 2,009,258
Raste pozitive 332,246
Raste të shëruara 328,513
Raste Aktive 139
Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 116
Gjirokastër 10
Fier 4
Shkodër 3

Berat. 2
Korçë. 2
Vlorë 1
Elbasan. 1

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.