Ceremonia e Ditës së Pavarësisë së SHBA, Kim: Demokracia duhet të mbrohet

Ceremonia e pavarësisë së SHBA ka bërë bashkë disa nga figurat kryesore të politikës shqiptare ndër to kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, presidenti Ilir Meta, kreu i opozitës, Lulzim Basha, ndërsa mungon kryeministri Edi Rama.

Gjatë fjalës së saj, ambasadorja Yuri Kim deklaroi se demokracia është një element i shoqërisë që duhet të çmohet dhe mbrohet.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.