Borë dhe ngrica në vendin tonë, ARRSH jep detaje për situatën

Vendi ynë ditët e fundit është përfshirë nga moti i keq dhe me reshje shiu e bore në të gjithë vendin.

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë detaje në lidhje me gjendjen e akseve rrugore pas 24 orësh pa reshje.

Sipas ARRSH gjatë natës për të shmangur ngricat është punuar gjithë natën me shpërndarjen e kripës, për të vijuar pa probleme qarkullimi i makinave.

Reshjet kanë pushuar 

Gjatë natës është punuar me shpërndarjen e kripës për të shmangur ngricat pasi temperaturat në zonat malore kanë qenë të ulëta

Qarkullimi kryhet normalisht në të gjitha akset

#ARRSH #MIE”, thuhet në njoftimin e ARRSH.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.