Ambasadorja Kim uron shqip: Gëzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Krishtlindjes dhe Vitin e Ri.

Ambasadorja ka zgjedhur disa fjalë shqip për të uruar Krishtlindjet, teksa ka postuar edhe foto nga pema e Krishtlindjes.

“Gëzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri! Ju uroj ju dhe familjen tuaj një Krishtlindje të mrekullueshme dhe një Vit të Ri të lumtur!”, shkruan Kim.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.